Снимка PexelsБаскетболистите на Черно море Тича стартираха със загуба в новото

...

Черно море Тича тръгна със загуба

Снимка Pexels

Баскетболистите на Черно море Тича стартираха със загуба в новото държавно състезание за мъже.

Варненци изгубиха от Левски с 60:96 (15:23 12:24, 15:19, 18:30)  в мач от първия кръг на НБЛ в столичната зала “Универсиада ”.

Интрига в срещата имаше единствено през първите 10 минути, когато гостите от Варна успяваха да устоят на натиска на “сините ”. Нещата започнаха внезапно да се трансформират във втората част и баскетболистите на Тити Папазов се прибраха на почивката с задатък от 20 точки (47:27). След паузата те просто продължиха да вършат преднината си още по-солидна, като до края на мача тя доближи 36 точки.

За Левски Чавдар Костов осъществя 28 точки, 20 вкара Милен Захариев, а по 12 нанизаха Венцислав Петков и Марио Литъл.

Михаил Молдов беше най-резултатен за Черно море с 11 точки, а Мартин Йорданов вкара 9, написа Sportal.bg.
Източник: petel.bg